bip.gov.pl
A  A+ A+ wysoki kontrast:
Nowy System Biuletynu Informacji Publicznej

Kilka informacji o szkole

Rejestr zmian

V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu rozpoczęło działalność w roku szkolnym 1996/1997.

Dnia 10 października 2008 roku szkoła przyjęła imię Jana III Sobieskiego i przyjęła sztandar.

Szkoła daje gruntowną wiedzę, która umożliwia zdanie matury z nauczanych przedmiotów i podjęcie dalszego kształcenia na wybranych kierunkach studiów.

Młodzież ma możliwość nauki języków: angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego i łacińskiego.

V liceum ogólnokształcące jest jedyną szkołą tego typu, w której utworzono klasę integracyjną.

Budynek został w pełni przystosowany do przemieszczania się uczniów niepełnosprawnych.

Domeną szkoły są przede wszystkim nasi uczniowie, ale również nasza baza dydaktyczna.

Szkoła dysponuje 16 salami lekcyjnymi, które zostały wyposażone w pomoce dydaktyczne i sprzęt audiowizualny.

Posiadamy 1 pracownię komputerową.

Lekcje wychowania fizycznego odbywają się na sali gimnastycznej, siłowni bądź w sąsiadującej ze szkołą hali sportowej oraz na boiskach stanowiących kompleks sportowy.

W poszukiwaniu książek można udać się do szkolnej biblioteki i czytelni, gdzie oprócz szerokiego zbioru woluminów jest dostęp do Internetu. Ponadto uczniowie mają możliwość uzyskania w każdej chwili pomocy ze strony wychowawcy i nauczycieli.

Uczniowie i ich rodzice mogą skorzystać z fachowej pomocy pedagoga szkolnego.
W szkole zatrudniona jest pielęgniarka.

Na terenie budynku funkcjonuje również sklepik, w którym można zaopatrzyć się w drugie śniadan
ie.

W zależności od potrzeb uczniów prowadzone są przez nauczycieli zajęcia rozwijające zainteresowania i ich talenty, natomiast Ci którzy mają problemy w nauce mogą liczyć na zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z przedmiotu.

Niezwykle ważną rolę odgrywa w szkole Samorząd Uczniowski.

Kreatywność młodzieży, dyrekcji i grona pedagogicznego znajduje swój wyraz w licznych imprezach okolicznościowych, wycieczkach, mikołajkach, galach bożonarodzeniowych, walentynkach, galach wielkanocnych, dniach sportu i wiosny itp.

Szkoła bierze udział w uroczystościach środowiskowych, konkursach międzyszkolnych, które m.in. sama organizuje, jest otwarta na współpracę z instytucjami kulturalnymi. Młodzież ma możliwość realizowania się w wolontariacie oraz w różnego rodzaju akcjach charytatywnych: „Młoda krew ratuje życie”, „Zbiórka żywności” w okresach przedświątecznych, „Góra grosza”, „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, zbiórka na rzecz dzieci z domu dziecka, kwesta uliczna PCK "Zajączek Wielkanocny", itp.

Nauczyciele uczący w szkole mają wysokie kwalifikacje które ciągle doskonalą, nabywają nowe w zależności od potrzeb szkoły, tworzą przyjazną atmosferę, zapewniają wysoki poziom nauczania.

Rodzice cenią dobry kontakt z nauczycielami i wychowawcami, zaangażowanie dyrekcji i nauczycieli w rozwój szkoły, miłą i przyjazną atmosferę oraz skutecznie realizowane programy: wychowawczy i profilaktyczny.

Komfort pracy i nauki zapewniają odnowione, jasne pomieszczenia oraz dobrze wyposażone klasopracownie przedmiotowe, a wysoki poziom bezpieczeństwa w szkole gwarantuje całodobowy monitoring. Uczniowie posiadają własnej szafki, które zabezpieczają ich rzeczy osobiste.

V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Kaliszu sukcesywnie realizuje wyznaczone cele i zadania, które odpowiadają nowoczesnemu kształceniu.

Dbamy o dobrą jakość pracy, a stosowane metody dydaktyczne sprzyjają przyrostowi wiedzy i zwiększaniu efektywności nauczania.

Udostępniający: Elżbieta Talarek
Wytwarzający/Odpowiadający: Elżbieta Mikołajczyk